ARMIA, HISTORIA, POLITYKA, KULTURA

Aktualności

Start do Sejmu w 2015 roku

Piotr Marek plakat 2015Z uwagi na brak czasu nie miałem okazji napisać o tym oficjalnie, ale chciałbym ogłosić swój start w wyborach parlamentarnych w 2015 roku oraz przedstawić główne swoje postulaty. Ja, Piotr Marek, startuję w Okręgu Wyborczym numer 6 „Lublin”. Dostałem szansę kandydowania z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna „Szczęść Boże” we wspomnianym OKW 6. Jest to Lista numer 14, startuję z dość wysokiej pozycji 8. Widnieję jako najwyżej postawiona „osoba młoda”. Jestem inżynierem elektrotechniki i pasjonatem wojskowości. Ukończyłem elektrotechnikę na Politechnice Lubelskiej, oraz klasę matematyczno-fizyczną w lubelskim elitarnym II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Naukowo zajmowałem się problemami wdrażania w Polsce energetyki jądrowej. Prywatnie publikuję felietony o tematyce politycznej, historycznej oraz wojskowej. Reprezentuję tradycjonalistów, oraz społeczność monarchistów w Lublinie. Jestem też narodowcem, gdyż uważam, że o każdym europejskim państwie powinni decydować jego krajanie. Respektuję tradycję, gdyż kształtuje ona naszą tożsamość narodową.

Jestem młodym, ambitnym i dynamicznym człowiekiem, który lepiej zna problemy mojego pokolenia, niż wieloletni działacze, którzy dawno oderwali się od rzeczywistości. Demoliberałowie zwyczajnie realizują ideologiczne wytyczne zapominając o prawdziwych problemach Polaków. Nie składam pustych obietnic bez pokrycia. Daję słowo, że zrobię wszystko, aby zrealizować swoje postulaty. Przedstawię swoje 10 konkretów.

  1. SILNA WŁADZA PAŃSTWOWA. Jestem zwolennikiem monarchii autorytarnej, ponieważ ten ustrój to część naszej tradycji. Demokracja generuje jedynie patologie i jest obca zarówno naszemu dziedzictwu narodowemu jak i europejskiemu.
  2. ROZWÓJ NOWYCH TECHNOLOGII. Tylko w oparciu o nie możemy tworzyć dla młodych ludzi miejsca pracy generujące zyski do budżetu państwa. Większość ofert pracy jest skierowana dla tych, co mają wieloletni staż. W konsekwencji prowadzi to do tego, że nie opłaca się kończyć politechniki, gdyż finansowo bardziej opłaca się od razu iść do pracy po technikum. Poświęcenie czasu na zrobienie tytułu inżyniera jest mniej opłacalne niż spędzenie go przy łopacie na budowie.
  3. PROGRAM ATOMOWY DLA POLSKI. Bez własnej broni jądrowej nasz kraj nie będzie się liczyć na arenie międzynarodowej. W polityce światowej prym wiodą potęgi nuklearne: Chiny, Rosja, USA, zaś pozostali posiadacze broni A grają rolę drugorzędną. Państwa bez broni atomowej nie znaczą nic.
  4. ROZWÓJ POLSKIEJ ENERGETYKI. Jako elektrotechnik jestem zwolennikiem zróżnicowanego rozwoju krajowej energetyki w oparciu głównie o „węgiel i atom”. Polska posiada bogate złoża węgla oraz własne złoża uranu. Według danych MAEA pokłady tego surowca mamy w okolicach miejscowości: Grzmiąca, Kowary, Okrzeszyn, Radoniów, Wambierzyce, Krynica Morska oraz Rajsk. Wdrożenie energetyki jądrowej zapewni nam tańszy prąd oraz energetyczne bezpieczeństwo.
  5. GEOPOLITYCZNY KURS NA KRAJE BLIŻSZE NASZEJ TRADYCJI. Partnerstwo z państwami demoliberalnymi w dłuższej perspektywie czasu może spowodować, że będą chciały narzucać nam swoje postulaty w imię zachowania z nimi współpracy. To przez wojny atlanty stów mamy dziś kryzys imigracyjny. Przyczyną obecnego napływu uchodźców do Europy jest zniszczenie przez syjonistycznych demoliberałów administracji Iraku i Libii, które powstrzymywały radykalne zapędy anarchistycznych ekstremistów.
  6. PRAWO NARODOWE DO SAMOOBRONY. Jestem zwolennikiem znacznie mniej restrykcyjnej możliwości obrony własnej oraz szerszego dostępu do broni dla potrzebujących. Nie może być tak, że za obronę własnego zdrowia lub życia, ponoszę konsekwencje prawne z racji skontrowania agresora.
  7. PROSTSZE PRAWO I PRZEPISY. Tylko przejrzyste regulacje prawne oraz przyjazne stawki podatkowe są gwarantem swobodnego rozwoju społecznego.
  8. LOGICZNE I ZGODNE Z RYNKIEM SZKOLNICTWO WYŻSZE. Tytuły naukowe lub dyplomy nie nadane po linii pokrewieństwa należy poddać uzupełnieniu programowemu. Nie może być tak, że magistrem inżynierem mechaniki zostaje absolwent pierwszego stopnia studiów menadżerskich, a doktoraty z historii robią magistrzy aktorstwa bez podstaw programowych. Bezproduktywne kierunki studiów należy zlikwidować. Japonia rezygnuje z kierunków humanistycznych, gdyż w większości tworzą one „specjalistów od rzeczy oczywistych”. Sam znam przypadki, kiedy studenci politechniki dla żartów przychodzili na egzaminy na uniwersytetach, i zaliczali je na ocenę co najmniej dobrą. Widziałem też materiały do ćwiczeń na socjologię i stwierdzam, że w porównaniu z tym czego uczą na elektrotechnice, to przysłowiowy „śmiech na sali”. Każde otwierane kierunki kształcenia, lub te dotychczas prowadzone, trzeba pogodzić z zapotrzebowaniami rynkowymi.
  9. PIELĘGNOWANIE TRADYCJI NARODOWYCH. Będę stać na straży wartości stojących u zarania polskiej państwowości. Będę bronić dobrego imienia dziedzictwa korony, wiary i własności.
  10. OBRONA KRAJOWA PRZEZ EKSTREMISTAMI. Zabiegam od kilku miesięcy o powołanie Milicji Narodowej. Chcę utworzenia ochotniczych i państwowych służb, o własnych przepisach, mających na celu zabezpieczenie naszych ziem przez agresywnymi ekstremistami wrogimi naszemu dziedzictwu cywilizacyjnemu.

 

25 października 2015 roku proszę o Państwa głosy.

PIOTR MAREK,

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRZEGORZA BRAUNA „SZCZĘŚĆ BOŻE!”,

LISTA NUMER 14, POZYCJA 8

OKW NUMER 6 „LUBLIN”